Jedno jest tylko w życiu szczęście: kochać i być kochanym… Te słowa George Sand’a mają ponadczasową moc. Szczególnie dla zakochanych, którzy planują najważniejszy dzień w swoim życiu, czyli ślub i wesele w Wielkopolsce. Chociaż jest to wspaniały czas, wiąże się z intensywnymi przygotowaniami. Na głowie narzeczonych jest mnóstwo formalności, w tym wybór idealnej sali. Jak powinna ona wyglądać? I dlaczego warto rozważyć wesele w Rusiborku?

Wesele w Wielkopolsce – jak wygląda idealna sala weselna?

Goście kochają pyszne jedzenie, zimny alkohol, rozrywkowy zespół i eleganckie otoczenie. Na tych czterech filarach opiera się udane wesele. Ponadto wszystko dzieje się na sali – to tam bliscy bawią się do samego świtu, młodzi prezentują pierwszy taniec, a miłośnicy smacznych potraw dbają o ucztę dla podniebienia. Dlatego organizacja wesela w Wielkopolsce wiąże się ze znalezieniem pięknej, schludnej i nowoczesnej restauracji. Czym się kierować przy jej wyborze?

  1. Wygląd budynku – obecnie największą popularnością cieszą się eleganckie restauracje w minimalistycznym tonie. Klasyczny obiekt w stonowanych odcieniach na zewnątrz oraz wewnątrz zawsze prezentuje się schludnie i ponadczasowo. Przykładowo duża przestrzeń, białe ściany, betonowa podłoga oraz drewniane elementy w połączeniu z kryształowymi żyrandolami tworzą wyjątkowy klimat.
  2. Wielkość sali weselnej – wesela w Wielkopolsce są organizowane na różną skalę. Na niektórych imprezach bawi się ponad 200 osób, inne zaś to kameralne przyjęcia dla 50 najbliższych członków rodziny. Dopasuj wielkość restauracji do własnych potrzeb i preferencji. Nie ma sensu wyprawiać uroczystości dla 300 gości, jeśli sala jest przeznaczona na 200 ludzi. 
  3. Lokalizacja – wesele w Wielkopolsce warto zorganizować w zacisznym i przyjaznym miejscu otoczonym zielenią. Goście w każdej chwili będą mogli na przykład wyjść do rozległego ogrodu lub przejść się ścieżką w pobliskim parku. Kto nie lubi odpocząć na świeżym powietrzu po energicznym tańcu?
  4. Nocleg – nierzadko zdarza się, że rodzina lub znajomi mieszkają w różnych zakątkach kraju. Organizacja busa jest nie tylko droga, ale też czasochłonna. Goście powinni mieć dostęp do komfortowych pokojów na miejscu. Lokal z noclegiem to podstawa!

Niezwykle ważne są też schludne toalety, klimatyzacja i duży parking. Takie szczegóły decydują o satysfakcji gości.

wesele wielkopolska

Wesele w Wielkopolsce a dobre menu – czyli jakie? 

Salvador Dali powiadał: Można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle. Jeśli chcesz, by goście byli zadowoleni, postaw na smaczne i pożywne potrawy. Z naciskiem na smaczne.

Na weselu w Wielkopolsce warto postawić na urozmaicone menu. Podstawą jest oczywiście zupa, minimum trzy obiady, deser oraz zimne przekąski. Przyszli nowożeńcy powinni mieć możliwość dopasowania jadłospisu indywidualnie do preferencji swoich i gości. Dlatego wiele restauracji oferuje rozmaite pakiety do wyboru, które składają się z innych dań lub ich większych ilości.

Tak więc narzeczeni mogą wybierać na przykład między smacznym rosołem z kury, zupą szparagową, kremem dyniowym czy borowikowym. Ustalają, czy w menu ma znaleźć się tradycyjny schabowy, staropolska rolada wołowa, filety z dodatkami, faszerowana kaczka czy karczek. Do tego dobierają sałatki i surówki, a także desery – począwszy od tradycyjnych lodów z owocami po serniki kajmakowo-kawowe. 

Wesele w Rusiborku – dlaczego warto?

Coraz więcej osób decyduje się na organizację wesela w Rusiborku. Tę miejscowość położoną 40 km od Poznania, wyróżnia malownicza sceneria, a obiekt jest zewsząd otoczony zielenią. Goście mają do dyspozycji również część noclegową, pokoje są czyste, zadbane i bogato wyposażone. 

Obok restauracji znajduje się piękny ogród, w którym można urządzać animacje dla najmłodszych. Poza tym nowożeńcy swobodnie ustalają rozkład stołów zależnie od liczby weselników. Co istotne, piękna przestronna sala z okazałymi kryształowymi żyrandolami wygląda estetycznie i elegancko.

W organizacji wesela w Rusiborku pomaga certyfikowana Wedding Plannerka, która zajmuje się między innymi kompozycjami kwiatowymi i wystrojem. Młodzi z pomocą specjalistów mogą więc zaplanować wesele marzeń – niezapomniane dla nich, jak i dla wszystkich uczestników.